אוקטובר 2020
315 צפייות

הדפסת פוסטרים היא שיטת פרסום ידוע כבר שנים רבות. עם ההתקדמות של הדפוס במאה האחרונה החלו לייצר יותר ויותר פוסטרים אותם מדביקים ותולים בכל לוח מודעות ובמקומות רבים אחרים. בעזרת פוסטרים ניתן לפרסם אירועים שונים, הופעות, מקומות עבודה, מתחמים חדשים שנבנו במקום, חדשות ועוד. אומנם הדפסת פוסטרים לא עולה הרבה ביחס לשיטות פרסום אחרות אולם ישנם בעלי עסקים שיעדיפו להשתמש במדפסת הביתית שיהיה להם או בני נוער וחבר'ה צעירים המעוניינים לפרסם ולקדם אירועים חברתיים שונים ואינם מעוניינים להשקיע כסף בפיתוח הפוסטרים או שאין באפשרותם לעשות זאת. לכן הנה כמה טיפים כדי להדפיס פוסטרים בבית.

מתי נצטרך להדפיס פוסטרים והאם אפשר לעשות את זה מהמדפסת הביתית?

הדפסת פוסטרים היא פעולה שנרצה לבצע כאשר אנו רוצים לפרסם משהו בדרך כלל אולם כפי שאמרנו זה יכול להיות גם לצרכים של קידום מכירות. אנו יכולים ללכת ברחובות העיר או לצפות בלוח המודעות בסמוך למכולת במושב שלנו ולראות אירועים והופעות המקודמים, מסיבות של בני נוער, אזכרות, קבוצות כדורגל לילדים, אירועים קהילתיים ועוד. כל אלו ועוד אירועים רבים אחרים מתפרסמים בדרך כלל באמצעות פוסטרים.

לעצבים קטנים בעלי תקציב נמוך גם כן מומלץ לפרסם באמצעות פוסטרים. מדובר בחשיפה גדולה מאוד בתקציב זול מאוד ויכול להניב כמות עבודה לא רעה בכלל. השאלה היא האם ניתן לחסוך את עלויות חברת הדפוס ולהדפיס פוסטרים בבית באמצעות עצמאי? ובכן לא תמיד זה מומלץ כיוון שהוא יראה פחות מקצועי בדרך כלל אבל בגדול זה די תלוי בכישורי העיצוב הגרפי שלכם, בסוג המדפסת שלכם ובדיו שלכם.

עיצוב הפוסטר ודיו המדפסת:

ראשית כדאי לבחור את גודל הפוסטר. הסיבה שזה כל כך חשוב היא כי מדפסות ביתיות בדרך כלל מדפיסות בגודל סטנדרטי של דף A4. יש מדפסות משוכללות יותר שמדפיסות בגודל A5 המתאים יותר לפליירים מאשר לפוסטרים. גודל של פוסטר סטנדרטי הוא בדרך כלל A3 שזה אומר פי 2 מגודל של דף A4 רגיל של מדפסת.

ישנם גם פוסטרים גדולים יותר. לכן, בהתאם לסוג וגודל הפוסטר שלכם כך גם התשובה שלכם האם ניתן להדפיס זאת במדפסת ביתית. אם אתם צריכים להדפיס פוסטרים לעתים קרובות בהחלט מומלץ לרכוש מדפסת מתאימה להדפסת פוסטרים בגודל A3 לשימוש ביתי. אם אתם לא יכולים להסתפק בפוסטרים בגודל A4 כמובן. במידה וכן תוכלו להשתמש במדפסת הביתית. כדי לעשות זאת תצטרכו להשתמש גם בדיו צבעוני איכותי המתאים למדפסת כיוון שמעט מאוד פוסטרים בשחור לבן בדרך כלל זוכים למידת הרצינות של פוסטרים צבעוניים.

טיפים להדפסת פוסטר בבית:

הכינו עיצוב מקצועי או שלמו למעצב גרפי להכין את העיצוב עבורכם. הדפיסו על כל הדף ללא שוליים כדי להתקרב להדפסה של פוסטר אמיתי בבית דפוס. השתדלו להדפיס בנייר עבה ואיכותי בהתאם למקסימום היכולת של המדפסת.

 

הדפסה ביתיית
שתף עמוד