דצמבר 2018
192 צפייות

העולם של היום הוא עולם דיגיטלי שבו רוב הדברים מתרחשים על גבי מסכים, באופן דיגיטלי וללא מסמכים מודפסים. בעוד שיש מי שזקוקים לפתרונות הדפסה באופן תדיר ואשר יש בביתם מדפסת ביתית, ולעומתם יש מי שמדפיסים לעיתים רחוקות בלבד ולפיכך משתמשים במדפסות של חברים ובני משפחה – יש גם לא מעט אנשים שצרכי ההדפסה שלהם נמצאים אי שם באמצע הדרך: לא גבוהים מספיק על מנת לחייב מדפסת ביתית, אבל מספיק גבוהים כדי להרגיש לא בנוח כשמבקשים שוב מאותו חבר להדפיס "רק עוד כמה דפים וזהו".

אין הכוונה לאנשים שזקוקים לפתרונות הדפסה שניתן להשיג אך ורק בבית דפוס מקצועי, כגון הדפסות על קאפה, הזמנות לאירועים, דפוס על חומרים מיוחדים שאינם נייר כגון משי או אלומיניום וכדומה. אבל אם אתם פותחים עסק קטן וצופים שתצטרכו להדפיס מסמכים שונים בתדירות נמוכה יחסית, או אם אתם סטודנטים שמתכננים להגיש עבודות לאורך תקופת לימודיכם ולא בטוחים שיש לכם צורך או מקום בבית למדפסת – יתכן שגם אתם מתלבטים בשאלה האם לקנות מדפסת או לא.

מדפסת ביתית

כדאי לקחת בחשבון שרכישת מדפסת היא אמנם הוצאה חד פעמית בעבור המדפסת עצמה, אבל עליכם להוסיף לחישוב הכלכלי שלכם גם הוצאות נוספות: טונר למדפסת ונייר הם רכישות נלוות אופייניות למדפסת ואין ברירה אלא לקנות עוד כאשר נגמר. ובעוד שנייר ניתן למצוא במחירים נמוכים יחסית ואפילו במבצעים סבירים, הרי שמחיריהם של טונר למדפסת brother mfc-l2700dw, טונר למדפסת SAMSUNG או אחרים יכולים להיות גבוהים יותר. קחו זאת בחשבון אם אתם זקוקים לפתרונות הדפסה עבור עסק, למשל, משום שבתלות בצרכי ההדפסה שלכם עשוי להיות מדובר בהוצאות שוטפות שעלולות להסתכם בסכומים גבוהים.

אם אתם צריכים לעבוד עם מדפסת באופן שוטף, למשל על מנת להדפיס מסמכים, טבלאות נתונים, קורות חיים או מידע אחר, יתכן שמדובר בהשקעה כדאית בכדי לא לרוץ לבית הדפוס בגלל כל מסמך פעוט. לחלופין, אם אתם עובדים באופן דיגיטלי, שולחים קבלות וחשבוניות במייל ומדפיסים שניים-שלושה עמודים בחודש, יתכן שזה לא הפתרון האידיאלי עבורכם.

דפוס דיגיטלי

דפוס דיגיטלי הוא השיטה הנפוצה בבתי הדפוס היום. בניגוד למדפסת ביתית רגילה, הדפוס הדיגיטלי מאפשר הדפסה על כמעט כל דבר אפשרי: שלל סוגי נייר, פוליאסטר, פלסטיק, אלומיניום, בד, הכל! תוכלו להדפיס בפורמט רחב, תוכלו להדפיס בצבע, על מדבקות, להדפיס כמות גדולה בו זמנית ועוד – כל זאת באיכות מקצועית וגבוהה שאפשר להשיג רק בבית דפוס מקצועי.

בית דפוס מתאים מאוד למגוון סוגי הדפסות מיוחדות, אבל לענייננו הוא אידיאלי עבור מי שצריכים להדפיס מספר רב של מסמכים זהים ובאיכות זהה למקור. אמנם עלות ההדפסה לעמוד בודד בבית הדפוס גבוהה יחסית לעלותו במדפסת ביתית, אולם בכמויות גדולות יתכן שתגלו שמדובר בחיסכון משמעותי.

דפוס
שתף עמוד