יוני 2017
180 צפייות

מדפסות הן אחד ממוצרי החובה בכל בית פרטי או עסק. בשנים האחרונות עולם המדפסות עבר תמורות רבות, אשר הובילו לפיתוחן של מדפסות מסוגים שונים אשר לכל אחת יתרונות משלה. אילו סוגי מדפסות קיימים? כל הפרטים במאמר הבא.

הכל התחיל בבתי הדפוס. הדפוס זו טכנולוגיה עתיקת יומין אשר מטרתה הייתה זהה למטרתה של הטכנולוגיה שקיימת היום והיא יצירת עותקים זהים של טקסטים, תמונות או באופן כללי: תכנים ויזואליים מסוגים שונים. היות ובעבר מדפביתת בכל בית הייתה מותרות בלתי נתפסת, שכן לא הייתה קיימת טכנולוגיה פשוטה, זולה ויעילה כשם שקיימת היום, בתי הדפוס היו המקום אליו היינו הולכים במידה והיינו זקוקים להדפסה. אולם עם השנים עולם הדפוס השתכלל והמדפסות הגדולות והמסיביות פינו את מקומן למדפסות קטנות ויעילות יותר, מה שהעצים את המבחר הקיים.

מדפסות הזרקת דיו

מדפסות הזרקת דיו בעברן היו האפשרות המקובלת הן בבית והן במשרד אולם כיום הן אופייניות בעיקר לשימוש ביתי. כל מדפסות הדיו הן צבעוניות ועם השנים חלה התייעלות בייצורן במטרה לחסוך עד כמה שניתן בעלויות השוטפות. יתרונן של מדפסות אלו הוא בעלותן, על פי רוב מחיריהן זולים יותר ביחס לאפשרויות האחרות. עם זאת יש לקחת בחשבון כי עלות התפעול שלהן גבוהה יחסית בשל הצורך בהחלפת מחסניות דיו באופן תדיר.

מדפסות לייזר

מדפסות לייזר נחלקות לשני סוגים: מונוכרומטיות וצבעוניות. לרוב מדפסות אלו נפוצות בשימוש משרדי והן מבוססות על טכנולוגיית לייזר לצורך ההדפסה. מדפסות הלייזר נחשבות ליותר יקרות ביחס למדפסות הזרקת דיו, עם זאת איכותן גבוהה יותר והשימוש באבקת טונר הופך את עלויות התפעול להרבה יותר חסכוניות, שכן ניתן להדפיס יותר דפים לאורך זמן.

מדפסות משולבות

מדפסות משולבות נחשבות לרב תכליתיות היות והן ממלאות כמה תפקידים בו זמנית. מלבד הדפסה הן כוללות גם פקס, סורק ומכונת צילום. כיום ישנן מדפסות משולבות ברמת איכות גבוהה המציעות שפע של פונקציות מתקדמות למשתמשים ומאפשרות לחסוך במקום ובמכשירים. ישנם שני סוגים של מדפסות משולבות והן מדפסות דיו משולבות ומדפסות לייזר משולבות, הסוג השני מתאים בעיקר לשימוש משרדי בעוד שהסוג הראשון לשימוש ביתי.

מדפסות ברקוד

מדפסות ברקוד מיועדות לעסקים והם משמשות כדי להדפיס ברקודים על מוצרים. ישנם שני סוגים של מדפסות ברקוד הראשוןהוא כאלו שמדפיסות את הברקוד על מדבקות אותן יש להדביק על מוצרים, והסוג השניהוא כאלו אשר יכולות להדפיס על מגוון רחב של חומרים. בשני המקרים מדפסות ברקוד מייעלות את עבודתו של העסק ותורמות רבותלפעולות כמו קטלוג ואחסון.

מדפסות מגנטים

הדפסה על מגנטים הפכה לנפוצה ביותר, במיוחד בענף האירועים בו כיום אין אירוע אשר אינו כולל תמונות מגנט. הדבר מתאפשר בשל מדפסות מגנטים אשר הופכות את הטכנולוגיה, כמו גם את האטרקציה לנגישה הרבה יותר. מדפסות אלו לרוב מאופיינות עם רזולוציה מאוד גבוה, שכן עליהן להדפיס תמונה, מה גם שיש צורך בנייר מיוחד ובדיו מותאם, על מנת שמהמגנט לא ידהה עם הזמן.

מדפסות מדבקות

מדפסות מדבקות, כשמן כן הן, משמשות להדפסת מדבקות. בשונה למדפסות ברקוד, אשר מיועדות רק לשם זו המטרה, אלו מתאימות לשימושים רבים ומגוונים. כמובן שההבדל בין סוגי המדבקות תלוי בדרישות ובצרכים המשתנים מלקוח ללקוח. ישנן מדפסות מדבקות ניידות אשר אינן זקוקות לחיבור מחשב ולעומתן ישנן מדפסות שולחניות ותעשייתיות. בעזרת הדפסת מדבקות ניתן לשדר יוקרה ואיכות ולהימנע משגיאות אשר היו עשויות להיגרם כתוצאה מכתב יד לא קריא או לא ברור.

מדפסת הזרקת דיו
שתף עמוד