ספטמבר 2020
108 צפייות

אין דבר מרגש יותר משליחת ספר הילדים שכתבתם בעצמכם אל בית הדפוס. כך מסתיים לו (או יש שיגידו שרק מתחיל!) מסע של כתיבה, של צלילה אל תוך עולמות מדומיינים, של הסתמכות והשראה המבוססות על חוויות ילדות שלנו, של ילדינו או של נכדינו, של איורים וציורים – כולם לפתע רוקמים עור וגדים.
הריח של ספר חדש, והידיעה כי מדובר ב"בייבי" שלנו, כל אלו בהחלט יכולים לבוא עם פרפרים בבטון והתרגשות לקראת הבאות. כאן, כדי לאפשר לכם להתכונן אל רגע ההדפסה המיוחל, כתבנו מספר הנחיות שכדאי להכיר. מאחלים לכם קריאה נעימה ומועילה.

איך מתחילים במסע?

בניגוד לספרים לגילאים בוגרים ומבוגרים, הרי שספרי ילדים קרובים יותר להנחיות של חוברות. הם משלבים באופן מופתי בין טקסט לאיורים, שכן מטרתם היא לעורר את חושיהם של הילדים, ולאפשר לדמיון שלהם לעשות שעות נוספות, ולהעשיר את העלילה והסיפור.

גרפיקה

על כן, אחד מן הדברים חשובים ביותר בספרי ילדים הוא קודם כל הגרפיקה. חשוב נורא שהעבודה תתבצע באופן מסודר יחד עם גרפיקאי אשר יידע כיצד לקחת את כל שלב התכנון, עד לעיצוב הסופי והמוגמר.

אחת מן התוכנות היותר פופולריות בתחום זה היא אינדיזיין, תוכנה המאפשרת לסדר את הטקסטים באופן קל וברור, וכן ליצור מיצגים וויזואליים מוקפדים המשלבים בין האיורים השונים לתוכן. תוכנה שכזו נחשבת לפופולרית ומוכרת במיוחד, והיא מניחה סטנדרט אחיד בין כל בתי הדפוס.
מומלץ אם כן בחום, להיעזר בשירותיו של גרפיקאי מומחה בתוכנה זו.

מידות הספר

באם אתם מתכוננים לקראת מועד ההדפסה המבורך, הרי שחשוב להיערך גם למחיר הסופי. מומלץ לערוך בדיקה מקיפה ולהבין את ההבדלים שקיימים בין הדפסות של ספרים במידות שונות.
ספרים יכולים להגיע בשלל מידות, החל מחוברות קטנות ועד לספרים גדולים במיוחד (דבר הנחשב לנפוץ ברבים מספרי הילדים שמציגים מיצגים וויזואליים מרשימים וצבעוניים).

סוג הכריכה

ישנם סוגים שונים של כריכות, כאשר לרוב בספרי ילדים ופעוטות נהוג להשתמש בכריכה קשה. הסיבה לכך היא שילדים ובעיקר פעוטות, אוהבים לגעת, לבדוק ולבחון. וודאי שלא נרצה למנוע מהם את יצר הסקרנות הבריא, ולשם כך מומלץ שהספר יהיה עמיד במידה מסוימת.
כמו כן, לכריכה קשה יתרון מובהק שכן היא מסייעת לשמור על איכותו של הספר לאורך זמן. ישנו מגוון רחב של סוגי כריכות, ואנו נשמח לסייע לכם בשלב הבחירה המאתגר, ולמנות את היתרונות של כריכה רכה וכריכה קשה, וכן לספר לכם על תתי-הסוגים שקיימים.

מספר יחידות להדפסה

לאחר שהבנו את המידות המדוברות ולאחר שהחלטנו על סוג הכריכה, נוכל לקבל מושג טוב יותר לגבי ההשקעה הצפויה לנו בתמחור פר יחידה.

kids book
שתף עמוד