יולי 2017
567 צפייות

דגל הוא הרבה יותר מפיסת בד המתנפנפת ברוח: זהו סמל של שייכות המעורר הזדהות וגאווה, שבמקרים מסוימים משמש לזיהוי. בהקשר זה הדגלים המפורסמים ביותר בעולם הם כמובן דגלי המדינות שאפשר לראות באירועים גדולים כמו אולימפיאדות ואירוויזיון, וכל מי שנוהג לצפות בטקסי יום העצמאות המסורתיים מכיר בוודאי את דגלי יחידות צה"ל. יש גם דגלים מפורסמים אחרים, כמו דגלי הגאווה הצבעוניים וכן הלאה – אבל למעשה לכל אחד יכול להיות דגל משלו: לרשויות מקומיות, למקומות עבודה, לעסקים.

דגל כמעורר תחושות שייכות

ממש כפי שדגלי מדינות מעוררים תחושות של פטריוטיות בקרב תושבי אותן מדינות, כך ניתן להשתמש בדגלים על מנת לעורר תחושות דומות בקרב עובדי חברות מסחריות, למשל. אחרי הכל, אם לחברה יש סמל מסחרי או לוגו שניתן להדפיס על נייר מכתבים או פוסטרים שיווקיים, אפשר להדפיס אותו גם על דגל ולהשתמש בו למטרות שונות: למשל, בכנסים מקצועיים שאליהם מגיעות מספר חברות מתחומים דומים, תליית דגל החברה מעל הדוכן שלה מסייעת להגביר את תחושת השייכות של העובדים למקום אותו הם מייצגים.

דגל כמושך תשומת לב

שימוש נוסף ולא פחות חשוב בדגלים יכול לנצל את עובדת היותו גדול, מתנפנף ברוח וכתוצאה מכך גם בולט מאוד לעיניהם של עוברים ושבים. כך לדוגמה עסקים יכולים לתלות דגל עליו מופיע הלוגו שלהם במקומות אסטרטגיים כדי למשוך את תשומת ליבם של לקוחות פוטנציאליים, ואם לחזור לדוגמה הכנס שצויינה לעיל – הרי שדגל עם לוגו החברה המתנפנף אל על בכנס מקצועי יכול למשוך אליו מתעניינים בכמות גבוהה יותר מאשר לחברה שאין לה אלמנט שמושך תשומת לב.

דגל כאלמנט דקורטיבי

דגלים לא חייבים להיות גדולים מאוד כדי להיות אפקטיביים, ולפעמים הם יכולים להביא תועלת רבה דווקא כשהם קטנים. כך למשל אפשר לראות חברות ועסקים מקשטים את המשרדים או את אולמות התצוגה בדגלונים קטנים עם לוגו, לעיתים לסירוגין עם דגלי ישראל או דגלי רשויות מקומיות, ולעיתים אף כאלמנט מכוון או אינפורמטיבי.

הדפסה על דגל

בית דפוס הוא המקום בו אפשר להדפיס כמעט כל אלמנט ויזואלי על כמעט כל סוג חומר, ובפרט יש מקומות בהם אפשר להדפיס סמלים שונים ומגוונים על בד שלאחר מכן ישמש כדגל. בהנחה שההדפסה עצמה איכותית ומקצועית, חשוב לשים לב גם לסוגי הבד המוצעים בבית הדפוס (משי, סאטן או אחרים) ולוודא את לא רק את איכות ההדפסה אלא גם את איכות התוצר הסופי – לרבות, למשל, איזורי התפרים והשוליים.

לסיכום הדפסה על דגלים יכולה לעזור לכל חברה, ארגון או עסק במספר מישורים שונים: לעודד תחושת שייכות, למשוך תשומת לב ועוד. בין אם מדובר בדגל שמיועד לחלל פתוח או סגור, כאלמנט דקורטיבי או שיווקי, הקפידו לבחור מבין בתי דפוס שיספקו תוצר איכותי שהולם את מטרת הדגל.

בית דפוס
שתף עמוד