אוגוסט 2018
1049 צפייות

כסטודנטים, יש לנו צורך בהדפסות כל הזמן. מדובר על הדפסות של חומר לימודי, סיכומי שיעור, עבודות אקדמיות, עבודות סמינריון, פרויקטים לימודיים ועוד. מה שקורה בפועל, הוא שמרבית הסטודנטים לא מחזיקים מדפסת בדירה ולכן הם נעזרים בשירותי דפוס חיצוניים. שירותים אלה יכולים לתת מענה לכל מיני סוגים של הדפסות.

הדפסת עבודות – כאשר מדובר על מוסדות לימודיים כמו מכללות ואוניברסיטאות, יש להגיש עבודות מודפסות. כלומר אי אפשר להגיש את העבודה בקובץ ממוחשב ולהעביר במייל או להביא למרצים על דיסק און קי. על כן, יש להגיע לבית דפוס ולהדפיס את העבודה. זו מוגשת למרצה והוא יכול לסמן עליה הערות או לתת ציון לסטודנט.

העתקה והדפסה של סיכומים – ניתן להגיע לבית הדפוס ולהדפיס את הסיכומים ישירות מהמחשב או שניתן לצלם את הסיכומים מספרי לימוד או מסטודנטים אחרים ולאחר מכן להדפיס אותם.

כריכת עבודות – השירות הזאת לא מתייחס להדפסות אלא הוא שירות שניתן על מנת לכרוך עבודה. הדבר מתבקש בעיקר כאשר מדובר על עבודות כמו, עבודות סמינריון, עבודות אקדמיות ופרויקט גמר. כאשר אנו נדרשים לכרוך את העבודה, בית הדפוס מוסיף כריכה קדמית ואחורית. כך העבודה נראית מרשימה יותר. ניתן לבחור בין כריכת מגזין, כריכה בחום, ספירלה מתכת, ספירלה פלסטיק ועוד.

הדפסת פוסטרים ורול אפ – אלו בעיקר מיועדים עבור הצגת פרויקט גמר. רול אפ הוא מעין מתקן תצוגה גדול ומרשים, שניתן להדפיס עליו את פרטי הפרויקט. הפוסטר גם הוא יכול להכיל פרטים מפרויקט הגמר.

איך אפשר להוזיל את עלויות ההדפסה והדפוס?

מבחינת עלויות ההדפסה בלבד, ניתן להוזיל אותן על ידי רכישת מדפסת לייזר. מה שכן, גם כאן יש לדאוג לתחזוקה של המדפסת, למקום וכמובן לטונר. עלות מדפסת כזאת עשויה להגיע לכמה מאות שקלים. יש לקחת בחשבון שמרבית מדפסות הלייזר מדפיסות שחור לבן בלבד. הטונר של המדפסות הללו עשויה להספיק לכמות גדולה של הדפסות. מה שכן, במידה ויש צורך בהדפסה צבעונית, אז יש לגשת לבית הדפוס ולבצע את ההדפסה. מבחינת בית הדפוס, רצוי לעשות בו את כל מה שקשור לכריכות וכמובן לרול אפ ופוסטרים. שכן את זה לא ניתן לעשות בעצמנו בלבד, כי יש צורך במכשור המתאים. עלותו של מכשיר כזה עשויה להגיע בקלות לאלפי עד עשרות אלפי שקלים וגם לא מדובר על מכשור קטן כמו מדפסת, אלא על מכשור גדול ומקצועי, שיש לדעת איך לעבוד איתו.

שורה תחתונה

נסו לבדוק מה הכי משתלם לכם בהתאם לכמות ההדפסות שלכם. האם כדאי לכם להחזיק מדפסת בדירה ולהדפיס חלק מההדפסות בבית וחלק בבית הדפוס או האם כדאי לכם להדפיס את כל ההדפסות בעזרת בית דפוס. בכל מקרה, קחו בחשבון שיש שירותים שבית הדפוס נותן לכם ואותם לא תוכלו לבצע בדירה בעצמכם.

בית דפוס דיגיטאלי
שתף עמוד