ינואר 2019
165 צפייות

בפתחה של המאה ה-21, ניהול עסק הוא משימה מורכבת יותר מאי פעם. הסביבה העסקית המשתנה, שינויים רגולטוריים ותפיסתיים, שיפור טכנולוגיים ושלל נושאים אחרים משפיעים באופן מהותי על ניהול העסק, בין אם מדובר בחנות שכונתית קטנה או בחברת ענק בינלאומית.

על רקע כל ההיבטים הללו ואחרים, יש עסקים שרואים בדפוס שחשיבותו הולכת ופוחתת. אחרי הכל, הטכנולוגיה מאפשרת לנו היום להקרין מצגת ישירות מענן מידע או לשלוח טבלאות נתונים בוואסטאפ ובמייל, אז לכאורה אין צורך במדפסות משרדיות או בשירותיו של בית דפוס.

אלא שלמעשה ההיפך הוא הנכון. דווקא היום, שירותי ההדפסות לעסקים מהווים מעטפת שלמה התומכת במאמציו של כל עסק לשרוד בתחרות סביבו ואף להצליח. להלן מספר דוגמאות:

הדפסות ניירת משרדית

גם בעידן הדואר האלקטרוני, כאשר לכאורה אפשר לשלוח כל מסמך, חשבונית או קבלה באופן דיגיטלי, עדיין קיים שימוש רחב לדפי נייר ממותגים, מעטפות, פנקסים וכדומה. אחרי הכל, אם וכאשר עולה צורך לשלוח למשל הצעת מחיר ללקוח פוטנציאלי באופן פיזי, מוטב לעשות זאת במעטפה שעליה מודפסים לוגו העסק ופרטיו, כאשר בתוכה נייר מכתבים שגם הוא ממותג כראוי.

הדפסות חומרים שיווקיים

עסקים רבים מוצאים תועלת רבה גם בהדפסה של חומרים לצרכים שיווקיים שאפשר לחלק, למשל, בכנסים או בתערוכות, ימי עיון או השקות מוצרים. בין היתר ניתן למנות בהקשר זה הדפסה של פולדרים שבתוכם ניתן לשים עלונים מודפסים אודות החברה, שירותיה ומוצריה. בנוסף, עסקים וחברות שמעמידים למשל דוכני הסברה בירידים יכולים לנסות לבלוט מבין יתר הדוכנים של החברות השונות באמצעות הדפסה של כרזות, פוסטרים או רול אפ עם לוגו החברה שיעמוד בסמוך לדוכן.

הדפסות מתנות ומוצרי פרסום

כל אחד אוהב לקבל מתנות, ומנקודת מבטו של העסק כדאי במיוחד להעניק מתנות קטנות לשני קהלי יעד חשובים: העובדים והלקוחות. מצד אחד מתנות לעובדים יכולות להגביר את שביעות רצונם ממקום העבודה שלהם ויחד עימה את המוטיבציה; מצד שני מתנות ללקוחות יכולות להעמיק את תחושת הנאמנות שלהם ולהגדיל את הסיכוי שיחזרו לרכוש שוב. כך או כך, מתנות יכולות להיות אמצעי פרסום משמעותי שבצידו תועלות רבות, במיוחד אם על כל מתנה שכזו יתנוססו פרטי העסק.

הדפסות באפיקים נוספים

שירותי הדפסות לעסקים יכולים להיות שימושיים בשלל היבטים וצורות. למשל, מחקרים מצאו כי יש חשיבות לעריכת ימי גיבוש וכיף לעובדים על מנת להוציא אותם קצת מן השגרה ולערוך פעילויות גיבוש ויצירת הוויי משותף, אבל אם כבר יוצאים מן המשרד ונוסעים למקום כלשהו כדי לצאת מן השגרה, עדיין אפשר להביא אליו חלק מן העסק בצורת מיתוג: להעמיד למשל רול אפ עם לוגו החברה שבו יוכלו העובדים להצטלם למזכרת, או למתג את כל המקום באופן יצירתי עם כרזות שעליהן לוגו העסק וכדומה.

גיבוש
שתף עמוד